۸ تا از برترین جاذبه های توریستی کوش آداسی ترکیه

جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جاذبه های توریستی کوش آداسی یکی از بنادر مدیترانه ای ترکیه می باشد که بیشتر به خاطر رفت و آمد کشتی های تفریحی و مسافربری، بندر شناخته شده ای است. شهر بندری کوش آداسی با خورشید درخشان، دریای زیبا و تفریحات اش، بهترین جا برای گذراندن تعطیلات است. در کوش آداسی، خرید بدون چانه زدن معنی ندارد. بندر کوش آداسی را همه با سرگرمی های دوست داشتنی اش می شناسند. از چند دهه گذشته تا کنون، کوش آداسی به مقصد مورد علاقه توریست های اروپایی برای گذراندن تعطیلات تبدیل شده است و پیشرفت و توسعه صورت گرفته در زمینه هتل و هتل داری، باعث شده هتل های پراکنده در سواحل کوش آداسی همیشه پر از مسافر باشند. اما کوش آداسی فقط ساحل و دریا ندارد بلکه در نزدیکی کوش آداسی، نقاط باستانی مانند پرینه و زیباییهای طبیعی شبه جزیره دیلک وجود دارند که  از جاذبه های توریستی هستند و حتی توریست های عاشق آفتاب را  برای سفری یک روزه جهت دیدن این جاذبه ها و مناظر، تشویق می کند.

جاذبه های توریستی کوش آداسی:

جزیره پیگون کوش آداسی

01 2

کمی دورتر از بندر کوش آداسی، پس از طی مسافتی ۳۵۰ متری، به جزیره زیبای پیگون می رسیم. یکی از آثار به جا مانده از قرن سیزدهم به نام قلعه بیزانس بر بلندای تپه ای در جزیره پیگون، قرار گرفته است و دورتا دور جزیره با باروهایی محصور شده است که بعدها در قرن نوزدهم چیزهایی به قلعه اضافه شد. جزیره پیگون یک مکان مورد علاقه برای پیاده روی در کنار دریا می باشد و یک کافه دوست داشتنی هم وجود دارد. جزیره پیگون، بهترین جا برای تفریح عصرگاهی و تماشای غروب زیبای خورشید است.

ناحیه بندرگاه کوش آداسی

02 2

اکثر جاذبه های گردشگری کوش آداسی از جمله یک کاروانسرا در ناحیه بندرگاه وجود دارند که توسط اوغوز مهمت پاشا در سال ۱۶۱۸ ساخته شده است. کنگره ها در کاروانسرا در سال ۱۹۶۰ مورد بازسازی قرار گرفت که از سال ۱۹۶۷  به عنوان هتل و کلوپ کاروانسرایی استفاده می شود. دقیقا در جنوب غربی کوش آداسی، هنوز هم می توانید نمونه های خوبی از خانه های نیمه چوبی را ببینید که به سبک سنتی منطقه ساخته شده اند و همچنین دیوارهای دروازه جنوبی شهر قدیمی هنوز پابرجا هستند. ناحیه بازار کوش آداسی هم پر از سوغات سراهای ترکی است. این سوغات سرا ها از جلوی بارانداز شروع می شوند و ادامه پیدا می کنند.

ساحل لیدی کوش آداسی

03 2

ساحل لیدی در دو کیلومتری شهر کوش آداسی قرار دارد و معروف ترین ساحل شنی منطقه است. ورزش های آبی زیادی را می توانید در ساحل لیدی انجام دهید و یا اگر احساس گرسنگی می کنید، به یکی از چندین کافه ی ساحل لیدی بروید و یا چتر و صندلی آفتاب گیری اجاره کنید. به همین دلایل تعجبی ندارد که در تابستان ساحل لیدی پر از خانواده های محلی و توریست های خارجی می شود. در روزهای عادی جمعیت کمتر است اما نباید انتظار داشته باشید که ساحل لیدی در طول جولای و آگوست خلوت شود. اگر در خارج از فصل اوج مسافر به ساحل لیدی کوش آداسی بیایید، می توانید براحتی یک ساحل اختصاصی برای خودتان پیدا کنید.

شهر باستانی پرینه کوش آداسی

04 1

ویرانه های شهر باستانی پرینه واقع در بندر کوش آداسی که با دورنمایی از کوهها محاصره شده است، تماما فتوژنیک می باشد. بین سال های ۳۰۰ و ۴۵ قبل از میلاد که بندرگاههای آن پر از بازگانان و تاجران بود، اوج رونق و شکوفایی این بندر باستانی می باشد. پرینه در قرن دوم پس از میلاد در گل و لای رود میندر(Meander) مدفون شد و مهمترین جاذبه شهر باستانی پرینه، معبد آتنا می باشد که دارای طراحی کلاسیک لونیان است. جاذبه بعدی شهر پرینه، آمفی تئاتر ۶۵۰۰ نفری آن می باشد که به طور استثنایی خوب باقی مانده است. سفر به پرینه یک سفر یک روزه عالی است، مخصوصا وقتی با سفر به میلتوس ترکیب شود.

شهر باستانی میلتوس یا میلتاس کوش آداسی

05 2

میلتاس مثل پرینه، یک شهر بندر باستانی بزرگ دیگر از دوران هلنی است، اما مانند پرینه در زیر گل و لای مدفون نشد و تا قرن چهاردهم و دوران سلجوقی رونق داشت. این بدین معنی است که آثار به جا مانده مربوط به دوره های مختلفی از تاریخ اند. همچنین نباید آمفی تئاتر بزرگ میلتاس با گنجایش ۱۵۰۰۰ هزار نفر را نادیده گرفت که از ردیف های بالایی آمفی تئاتر می توان یک چشم انداز عالی از بندر قدیمی را مشاهده کرد. سال ساخت این آمفی تئاتر به دوران یونان باستان برمی گردد، اما رومی ها آن را کاملا بازسازی کردند. دقیقا بالاتر از آمفی تئاتر، تعدادی دیوار از یک قعله مربوط به دوره بیزانس باقی مانده است و در سمت شرقی آمفی تئاتر بقای یک معبد به نام معبد آپولو قرار گرفته است. جالب است بدانید که یک حمام به جا مانده از دوران باستان به نام حمام فاستینا (Faustina) در جنوب میلتوس، یک کاروانسرای سلجوقی و ویرانه های یک شهر یونانی- رومی را می توان دید. همچنین یک موزه بسیار خوب هم در اینجا وجود دارد که به تاریخ دو بندر قدیمی پرینه و میلتاس اختصاص دارد.

معبد دیدیما کوش آداسی

06 2

معبد دیدیما، یک مرکز مذهبی و دینی از دوران هلن باستان و دومین معبد بزرگ دنیاست. معبد آپولو هنوز ستون های بلندش را دارد(که زمانی تعدادشان ۱۲۲ ستون بود) و یکی از بهترین نمونه های معابد یونانی در ترکیه است که به خوبی حفظ شده است. معبد دیدیما در دنیای کلاسیک باستان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و در میان معابد دلفی، دومین معبد مهم  بود که تحت حکمرانی کنستانتین بزرگ اداره می شد.

روستای کیرازلی کوش آداسی

07 2

روستای قشنگ کیرازلی که با باغ های میوه و تاکستان  احاطه شده است، بهترین جا برای گذراندن یک بعدازظهر می باشد. پس از طی مسافتی پرپیچ و خم و زیبا به کیرازلی می رسید که در آن می توانید آرامش زندگی روستایی ترکی را به خوبی احساس کنید. در روستای کیرازلی تعدادی رستوران و کافه هم وجود دارد. اگر جزء تورسیت های علاقه مند به غذا هستید می توانید از بازار هفتگی کشاورزان روستای کیرازلی دیدن کنید که شنبه هر هفته برپا می شود و در آن محصولات ارگانیک محلی به فروش می رسد.

شبه جزیره دیلک کوش آداسی

08 1

شبه جزیره دیلک یک پارک ملی پر از مناظر زیبای ساحلی و کوههای باشکوه است که برای یک سفر یک روزه از کوش آداسی بسیار عالی می باشد. شبه جزیره دیلک که در ۲۶ کیلومتری کوش آداسی قرار دارد، دارای تعداد زیادی ساحل برای شنا و گرفتن حمام آفتاب است. از سواحل معروف شبه جزیره، می توان به ساحل آیدین لیک و ساحل کاراسا کویو (Karasu Koyu) اشاره کرد. غار زئوس هم از جاذبه های معروف توریستی شبه جزیره  دیلک است که یک فرصت بسیار عالی برای کوهپیمایی هم می باشد. کوهپیمایی در راس فهرست کارهایی است که توریست های علاقه مند به طبیعت می خواهند در خارج از کوش آداسی انجام دهند.

جاذبه های توریستی کوش آداسی

جاذبه های توریستی کوش آداسی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست