۸ تا از برترین جاذبه های توریستی بدروم ترکیه :

 جاذبه های گردشگری بدروم ترکیه :

جاذبه های توریستی بدروم , شهر بدروم سرزنده ترین ساحل را در میان شهرهای ساحلی ترکیه دارد و یک مقصد مدیترانه ای برای گذراندن تعطیلات است که دارای جاذبه های توریستی بی شمار مربوط به دوران گذشته می باشد و پر از مناظر فوتوژنیک و خانه هایی با دیوارهای سفید است. زمانی در اینجا شهری قدیمی به نام هالی کارناساس (Halicarnasus) وجود داشت تا اینکه در اواخر دوره  عثمانی، بدروم تبدیل به یک روستای ساده ماهیگیری شد. اما تغیرات اساسی در بدروم در دهه ۱۹۴۰ وقتی توریست ها وارد اینجا شدند، صورت گرفت. اکنون در طول تابستان این شهر سرزنده و شاداب پر از توریست هایی می شود که از سرتاسر دنیا به بدروم زیبا و فریبنده می آیند. اگر بر حسب اتفاق خارج از فصل اوج مسافر به بدروم سفر کردید، می توانید جو روستایی سنتی حاکم بر آن را ببینید. در اینجا چندین مکان گردشگری بدروم را گردآوری کردیم تا در سفرتان به این شهر زیبا از آنها دیدن کنید.

 جاذبه های گردشگری بدروم ترکیه :

۱- قلعه سنت پیتر

01 1

قلعه سنت پیتر همانند یک فرمانروا بر ساحل بدروم حکمرانی می کند و بازدید از قلعه سنت پیتر معمولا در راس کارهایی است که توریست ها در بدروم انجام می دهند. نجیب زاده های سنت جان، ساختمان قلعه سنت پیتر را بین سالهای ۱۴۰۲ و ۱۴۳۷ ساختند و شوالیه هایی با ملیت های مختلف برای دفاع از قسمت های مختلف دیوار قلعه انتخاب شدند. بنای دژ سنت پیتر مثل برج های فرانسوی و انگلیسی با مجسمه هایی از شیر در دیواره ی غربی و برج Gatineau  قرار دارد که منتهی به سیاه چال می شوند. در طول حکومت سلطان عثمانی سلطان سلیمان، این قلعه باشکوه بدست ترک ها افتاد و درون آن مسجدی ساخته شد. بسیاری از سالن های وسیع و بزرگ داخل قلعه به موزه باستان شناسی زیر آب بدروم اختصاص یافته اند.

۲- جاذبه های توریستی بدروم موزه باستان شناسی زیر آب بدروم

02 1

موزه باستان شناسی در داخل قلعه سنت پیتر از درخشان ترین جاذبه های بدروم به حساب می آید که حتی اگر علاقه ای به باستان شناسی زیر آب ندارید، حتما باید در سفر به بدروم، از آن دیدن کنید. چیزهای به نمایش در آمده در موزه باستان شناسی، همگی جزء آثار هنری خیره کننده هستند. پس از عبور از ورودی  موزه با مجموعه عظیم آمفورا و کارگاههای ساخت لوازم شیشه ای که برای بچه ها جای بسیار جالبی است، وارد سالن کشتی های شکسته می شوید. در این قسمت لاشه یک کشتی شکسته ۱۶ متری به نمایش گذاشته شده است که در سال ۱۰۲۵ پس از میلاد غرق شده است. در قسمت قلعه فرانسوی این موزه محموله یک کشتی کلاسیک یونانی که در قرن چهارم قبل از میلاد غرق شده به نمایش گذاشته شده است. در سالن Uluburun کشتی های شکسته و اتاق گنج مجاور آن گنجینه های کشف شده از عصر برنز از داخل کشتی های شکسته به نمایش درآمده اند.

۳- ماسولیوم  Mausoleum

03 1

ماسولیوم خرابه ای می باشد که چیز زیادی از آن باقی نمانده است و خودتان باید شکل قدیمی این ویرانه ها را تصور کنید. ولی سنگ مرمرهای ماسولیوم و دیگر سنگ های آن نشان می دهد که این بنا زمانی یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان بود. ماسولیوم در هالیکارناساس(نام قدیمی بودروم) توسط معمار فیتئوس به عنوان آخرین مکان استراحت شاه ماسولوس(۳۵۳-۳۷۶ قبل از میلاد) ساخته شد. بنای تاثیر گذار قلعه پس از ساخت ۴۶ متر ارتفاع دارد و با کتیبه های و مجسمه هایی از افراد مشهور آن زمان تزیئن شده است. علیرغم آسیب وارده در اثر زمین لرزه در طی چند قرن، ماسولیوم از بین نرفت، ولی سرانجام توسط Kinghts Hospitallers ویران شد تا از سنگ های این بنا برای ساخت قلعه سنت پیتر استفاده شود. چیزی که امروز از آن بنای قدیمی باقی مانده ویرانه ای در باغی آرام و ساکت است که ارزش دیدن دارد، اگر فقط به این فکر کنید که این بنا یکی از عجایب هفتگانه دنیای قدیم بوده است. همچنین در محل بنای ماسولیوم ماکتی از ماسولیوم اصلی البته در مقیاس کوچک وجود دارد.

۴-دروازه میندوس

04

دروازه میندوس یکی از بناهای برجسته تاریخی می باشد که از بدروم قدیم یا هالیکارناساس به جا مانده است. دروازه میندوس آخرین اثر به جا مانده از دوران پادشاهی شاه ماسولاس است و زمانی بخشی از دیوارهای دژی محکم بود که به مسافت هفت کیلومتر دور شهر کشیده شده بود. برای توریست های علاقه مند به آثار باستانی ویرانه های کوچک زیادی در نزدیکی دروازه میندوس قرار گرفته اند که می توانند از آنها هم دیدن کنند. این آثار شامل مقبره های پراکنده و کاشی کاری های به جا مانده در محل، همینطور آثار باقی مانده از قرن چهارم قبل از میلاد است. هیچ یک از این آثار به جامانده چیز شگفت انگیزی ندارند به جز اینکه می توان ساعات جالبی را صرف بازدید و کشف آنها نمود.

۵- آمفی تئاتر بدروم

05 1

آمفی تئاتر باستانی بدروم اگرچه کوچکتر از استانداردهای آمفی تئاتر های رومی ست، اما به شکل زیبایی باقی مانده است. منظره ای عالی رو به کوهها را از ردیف های بالایی آمفی تئاتر می توانید ببینید. آمفی تئاتر بدروم در زمان اوج رونق خود یعنی قرن چهارم، ۱۳ هزار تماشاچی داشت. اگر در تابستان به بدروم و اینجا آمدید، بدانید که در این فصل از آمفی تئاتر برای اجرای برنامه هایی نظیر برپایی کنسرت ها استفاده می شود. در حین اقامت در بدروم گوش بزنگ باشید تا به محض اطلاع از برپایی یکی از این برنامه ها در آن شرکت کنید. حضور در یکی از این اجراها بهترین راه برای این است که بتوانید تصور کنید که در دوران هالیکارناساس، چگونه در این آمفی تئاتر برنامه اجرا می شد.

۶- تفریحگاه ساحلی و محل کشتی سازی بودروم

06 1

آبهای نیلگون و شفاف مدیترانه به همراه تفریحات ساحلی گردشگران را از همه جای دنیا به سمت خود می کشاند. قایقرانی هم در بدروم یک کسب و کار بزرگ است. تفریحگاه ساحلی بدروم، بهشت عاشقان دریا و ملوانان است ومی توانید به سرعت راندن هر نوع قایقی را یاد بگیرید. گزینه های متعددی برای یک سفر یک روزه (یا طولانی تر) در این سواحل به شما پیشنهاد می شود. این سفرها شامل گشت و گذار در اطراف ساحل، دیدن جزایر و خلیج های کوچک مخفی برای گرفتن حمام آفتاب و شنا کردن است. اگر جاده تفریحگاه ساحلی را بیشتر به طرف غرب ادامه دهید به منطقه کشتی سازی عثمانی می رسید. در اینجا همچنین می توانید سنگ قبرهای جالب و منظره ای بسیار زیبایی را ببینید.

۷-شهر قدیمی

07 1

دقیقا پشت قلعه سنت پیتر جالب توجه ترین قسمت بدروم قرار دارد. کوچه های عابر پیاده تنگ و باریک اینجا با خانه های سنگی کوچک که دیوارهای سفید دارند و درختان انگور تزئین شده اند و به قدری زیبا هستند که مثل کارت پستال به نظر می رسند. اکثر قسمت ها و محله های بدروم مدرن و امروزی شده اند و بنابراین این قسمت قدیمی شهر از معدود جاهایی ست که درآن می توانید احساس کنید که در یک روستای کوچک ماهیگیری قدم می زنید. بخش قدیمی بدروم به طرز باورنکردنی، مکانی افسون کننده برای گذراندن یک بعداظهر یا عصر شگفت انگیز و بهشت عکاسان است. تعداد زیادی بوتیک زیبا و کافه هم در این محله های قدیمی بدروم وجود دارند که بهترین جا برای رفع خستگی و استراحت بعد از یک قدم زدن طولانی هستند.

۸- بازار

08

اگر به دنبال خرید درمانی هستید، بدروم همه ی آن چیزی که می خواهید را دارد.  منطقه بازار مدرن بدروم، یک بازار از نوع اصل ترکی با مغازه های مناسب به جای غرفه است.  در بازار بدروم، کمتر جا برای چانه زدن  وجود دارد. در اینجا از منسوجات و پارچه های ترکی و آسیای مرکزی و ظروف سفالی رنگارنگ محلی گرفته تا جواهر فروشی و لباس فروشی های مخصوص لباس های بسیار جالب ساحل، همه چیز پیدا می شود. در بازار بدروم می توانید یک بعدازظهر را پس از یک صبح حمام آفتاب گرفتن ( که مهمترین جاذبه  بدروم می باشد) به تفریح بپردازید.

جاذبه های توریستی بدروم

جاذبه های توریستی بدروم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست