بهترین مکان های دیدنی و تفریحی ترکیه

مکان های دیدنی ترکیه

 بهترین مکان های دیدنی و تفریحی ترکیه کشور تضادهاست، تاریخ این کشور ترکیبی از تاریخ دو قاره اروپا و آسیا می باشد که ترکیه پل بین آنها است. در طی چند قرن، سرزمینی که اکنون به آن ترکیه می گوییم، توسط امپراتوری های بیشماری دست به دست شد. در ترکیه انواع مختلفی از فرهنگ های مهم وجود دارد که میراث متنوعی را بوجود آورده اند و تا به امروز باقی مانده است. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید و می خواهید بدانید چه تجربه های منحصر بفردی در ترکیه می توانید داشته باشید، در اینجا شش نمونه از آنها را برایتان آورده ایم.

بهترین مکان های دیدنی و تفریحی ترکیه

بازدید از بازار بزرگ استانبول ترکیه

 بهترین مکان های دیدنی و تفریحی ترکیهبازار بزرگ واقع در شهر استانبول ترکیه یکی از بزرگترین بازار های دنیا می باشدکه ۶۱ خیابان و بیش از ۳۰۰۰ هزار مغازه را به خود اختصاص داده است. روزانه بین۲۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزار نفر، از بازار بزرگ استانبول دیدن می کنند و در سال ۲۰۱۴، دائما در صدر پربازدید ترین مقصد توریستی دنیا قرار داشته است. بازار بزرگ استانبول، در منطقه فاتح قرار دارد و ساخت بازار در سال ۱۴۵۵ همزمان با شروع سلطنت امپراتوری عثمانی، آغاز شد. امروزه بازدیدکنندگان و توریست هایی که از بازار بزرگ استانبول دیدن می کنند، می توانند هر چیزی که می خواهند را از بازار بخرند و چیزی که اغلب توریست ها از بازار بزرگ استانبول می خرند، قالیچه های معروف ترکی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بازار، این مطلب را مطالعه نمایید.

Grand Bazaar Istanbul

Grand Bazaar Istanbul 02

Grand Bazaar Istanbul 03

بهترین مکان های دیدنی و تفریحی ترکیه

مسجد ایا صوفیا استانبول ترکیه

ایاصوفیا به معنی فضیلت مقدس، بنای تاریخی و بسیار معروفی در استانبول است که این اسم دقیقا برازنده آن است، چون یک مکان مقدس برای پیروان سه دین مهم ارتودوکس یونان، کاتولیک روم و اسلام می باشد. این مکان  از زمانی که به عنوان کلیسا در سال ۳۶۰ پس از میلاد به روی عبادت کنندگان گشوده شد، یک پایگاه مهم دینی به شمار می آمد. در سال ۱۹۳۵، ایاصوفیه به یک مکان عمومی و موزه تبدیل شد و  توریست ها از کندوکاو در تاریخ و آثار به جا مانده در این اعجاز معماری لذت می برند.

Hagia Sofia Mosque Istanbul 01

Hagia Sofia Mosque Istanbul 02

Hagia Sofia Mosque Istanbul 03

مکان باستان شناسی تروا ترکیه

چون داستان معروف سقوط تروا، در اثر حماسی هومر به نام ایلیاد آمده، جاودانه شده است. پس از سقوط این شهر که زمانی شهر قدرتمندی بود، ویرانه هایی برجای ماند که خوشبختانه در سال ۱۸۷۰ باستان شناسی به اسم هاینریش شلیمن، این مکان تاریخی با قدمت چهار هزار ساله را دوباره کشف کرد. اگر یکی از طرفداران ادبیات حماسی باشید یا جز, کسانی باشید که از گشتن در میان ویرانه های تاریخی لذت می برند، شهر باستانی تروا  مکانی است که حتما باید از آن دیدن کنید.

Sanctuary Troy Turkey 01

Sanctuary Troy Turkey 02

Sanctuary Troy Turkey 03

کاپادوکیه ترکیه

کاپادوکیه، چشم انداز بی نظیری دارد که مانند آن را قبلا در جایی ندیده اید و  قله های سنگی افسانه ای به شکل عجیبی مثل دودکش از زمین بایر سربرآورده اند. منطقه کاپادوکیه، دارای تاریخ تمدن بشری خارق العاده ای است که با دورنمای آن مطابقت دارد و در زمان های بسیار دور، بومی های منطقه زمین را حفر می کردند تا خانه هایی بسازند و به سبک انسانهای غار نشین زندگی کنند. اگر به دنبال یک تجربه کاملا بی نظیر هستید، سفری به کاپادوکیه، مطمئنا چنین تجربه ای خواهد بود.

Cappadocia Turkey 01

Cappadocia Turkey 02

Cappadocia Turkey 03

غذاهای ترکیه

غذاهای ترکی تا اندازه زیادی میراث فرهنگ عثمانی اند که تاثیراتی از غذاهای آسیای مرکزی، قفقاز، خاورمیانه، مدیترانه و شبه جزیره بالکان، در آنها به چشم می خورد. بسیاری از خوراک ها با استفاده از مخلوطی از ادویه جات معطر درست می شوند و محتویات غذا های محبوب و معروف ترکیه شامل بادمجان، دلمه های شکم پر، خورشت های سبزیجات، ماهی(ماهی کولی دریای سیاه)، کباب ها، مزه ها و خیلی از غذاهای دیگر می باشد. اگر طرفدار غذاهای یونانی، آسیایی و خاورمیانه ای هستید، حتما ترکیب خوشمزه غذاهای ترکی را دوست دارید.

turkish food 01

turkish food 02

turkish food 03

ساحل آنتالیا ترکیه

اگر می خواهید دامنه وسیع تری از ترکیه را بشناسید، حتما سفری به سواحل آنتالیا داشته باشید. جاهای اندکی در دنیا هستند که مثل ترکیه می توانید در آنها چنین منظره ای با زیبایی خالص(محض) از عجایب تاریخی را پیدا کنید. اگر در یکی از هتل های درجه یک و معروف یا در بلندی کوههای پشت این نوار زیبای ساحلی باشید، در همه جا فقط یک منظره از آبهای نیلگون را می بینید و حالا می فهمید که چرا ترک ها ساحل آنتالیا را ساحل فیروزه می نامند. با داشتن گزینه های دیدنی زیادی برای داشتن تجربه های هیجان انگیز و بی نظیر، به راحتی می فهمید که ترکیه یک مقصد محبوب گذراندن تعطیلات برای هر نوع گردشگری می باشد.

Antalya3

Antalya6

 بهترین مکان های دیدنی و تفریحی ترکیه

 بهترین مکان های دیدنی و تفریحی ترکیه

 بهترین مکان های دیدنی و تفریحی ترکیه

بهترین مکان های دیدنی و تفریحی ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست