کلیسای چورا استانبول

۰۲۱-۸۶۰۲۵۸۰۴ ☎️
۰۲۱-۸۶۰۲۸۷۵۷ ☎️
۰۲۱-۸۸۴۷۵۵۸۳ ☎️
۰۲۱-۸۸۴۷۳۹۴۶ ☎️

آژانس همسفر ماه و ستاره

کلیسای چورا استانبول یکی از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد که اولین نمونه آن از قرن پنجم آغاز گردید. چنانچه در تور استانبول به دنبال بازدید از کلیسای چورا استانبول می باشید، با ما در ارتباط باشید.

استانبول یکی از کلان شهرهای بزرگ جهان است که حدود ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بنا شده است. جاذبه های گردشگری استانبول، دیدنی های استانبول، مکان های تاریخی استانبول، مراکز خرید استانبول و تفریحات استانبول موجب گردیده تا امروزه تور استانبول بعنوان یکی از پر استقبال ترین تورهای گردشگری به شمار آید.

Amigo Gasht-Turkey133

چورا در یونان به معنی “کشور” می باشد و کلیسای چورا استانبول (در اصل به معنی کلیسای نجات دهنده مقدس)، در خارج از دیوارهای اصلی شهر توسط کنستانتین کبیر ساخته شده است. اولین کلیسای چورا احتمالا در قرن ۵ ساخته شده است، اما آنچه شما امروز بعنوان کلیسای چورا استانبول مشاهده می کنید کلیسای اصلی نیست؛ چراکه در سالهای مختلف این کلیسا تخریب شد و مجددا بازسازی گشت. کلیسای چورا استانبول که در حال حاضر به موزه تبدیل شده است بدلیل زیبایی های تاریخی اش و از جمله موزاییک کاری های قرن ۱۴ آن، طراحی شبستان و نقاشی های دیواری در دنیا شناخته شده است و سالانه بازدید کننده های زیادی را بسوی خود می کشاند.

آدرس کلیسای چورا استانبول: Kariye Camii Sokak, Edirnekapı
آدرس سایت کلیسای چورا استانبول: www.kariye.muze.gov.tr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست