مکانهای دیدنی در استانبول ترکیه که حتما باید ببینید

مکانهای دیدنی در استانبول

مکانهای دیدنی در استانبول دارای مکان های دیدنی بسیار چشمگیریست و برای توریست هایی که به اینجا می آیند مناظر و نقاط جالب توجه فوق العاده ای، دارد. تعداد مکان های دیدنی در استانبول زیاد است و نمی توان همه آنها را در این مطلب معرفی کرد اما سعی شده تا معروف ترین و پرطرفدارترین مکان های دیدنی استانبول آورده شود.

1-مسجد ایاصوفیه استانبول ترکیه

(واقع در منطقه سلطان احمد)

ایاصوفیه بعنوان کلیسای سابق و مسجد فعلی، یکی از بزرگترین آثار معماری دنیا و به عنوان هشتمین شگفتی دنیا پذیرفته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان، اینجا کلیک نمایید.

 2- مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد استانبول ترکیه

(واقع در منطقه سلطان احمد)

مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد استانبول در قرن هفدهم توسط سلطان احمد ساخته شده است. نام آبی برگرفته از کاشی های زیبای آبی رنگیست که برای تزئین قسمت داخلی مسجد از آنها استفاده شده است. مسجد آبی تنها مسجدی است که ۶ مناره دارد. مسجد آبی یکی از معروفترین مکان های تاریخی استانبول می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان، اینجا کلیک نمایید.

 3- بازار بزرگ یا گرند بازار استانبول ترکیه

(واقع در منطقه بیازیت)

 بازدید از بازار بزرگ (کاپالی کارسی) یا گرند بازار استانبول در بیازیت یک ماجراجویی واقعی همراه با خرید است که توریست ها و مسافرانی که به استانبول سفر می کنند به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهند. بازار بزرگ استانبول از مجموعه ای از چند خیابان سرپوشیده تشکیل شده که در آنها بیش از ۴۰۰۰ هزار تاجر و بازرگان اجناس و محصولات خود را می فروشند. در بازار بزرگ استانبول هر چیزی که می خواهید از چکمه و دمپایی گرفته تا جواهرات طلا و نقره را می توانید بخرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان، اینجا کلیک نمایید.

4- قصر توپکاپی استانبول ترکیه

(واقع در منطقه سلطان احمد)

قصر توپکاپی یک کاخ باشکوه شرقی است که بر روی دماغه مثلثی استانبول واقع شده است که مشرف به تنگه بسفور و شاخ طلایی (گلدن هورن) می باشد. کاخ توپکایی محل سکونت سلاطین عثمانی از قرن پانزدهم تا اواسط قرن نوزدهم بوده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان، اینجا کلیک نمایید.

 5- خیابان استقلال استانبول ترکیه

(واقع در منطقه تکسیم)

خیابان استقلال معروف ترین خیابان و منطقه تفریحی و سرگرمی در استانبول می باشد.  خیابان استقلال یک مسیر طولانی رنگارنگ با انواع فروشگاهها، رستوران ها، کافه ها، نمایش های خیابانی است که به میدان تقسیم منتهی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مکان، اینجا کلیک نمایید.

 6- موزه باستان شناسی استانبول ترکیه

(واقع در منطقه سلطان احمد)

موزه باستان شناسی استانبول شامل مجموعه غنی از آثار دوره هلنی، روم باستان، و بیزانس است که آیتم هایی شامل مجسمه ها و تابوت ها را در بر می گیرد.

 7- برج دختر استانبول ترکیه

(واقع در منطقه اسکودار)

برج دختر یا قلعه دختر (Maidan’s Tower)، معروف ترین و برجسته ترین اثر تاریخی شهر استانبول است. تماشای برج در هنگام فرا رسیدن شب و تماشای غروب خورشید از بالای آن و خوردن شام یکی از بهترین کارهایی است که در استانبول می توانید انجام دهید.

 8-جزایر پرنسس استانبول ترکیه

(واقع در دریای مرمر)

جزایر پرنسس از بهترین مناطق طبیعی حفاظت شده و تماشایی استانبول می باشد. جزایر پرنسس از ۶ جزیره به نام های بیوک آدا، هیبیلی آدا، کینالی آدا، بورگازآدا، کاسی کاداسی، و صدف آداسی، تشکیل شده اند. جزایر پرنس استانبول یکی از بهترین جاذبه های تفریحی و پر طرفدار ترین مکان برای گذراندن اوقات آخر هفته در استانبول؛ هم برای محلی ها و هم توریست ها می باشند.

 9- برج گالاتا استانبول ترکیه

(واقع در منطقه گالاتا، کاراکوی)

برج گالاتا یک برج قدیمی می باشد که از بالای آن می توان نمایی ۳۶۰ درجه از شهر زیبای استانبول را مشاهده کرد. در بالای برج گالاتا یک رستوران لوکس قرار دارد. مسافران و توریست ها می توانند از دیدن چشم انداز بی نظیری از استانبول، خلیج شاخ طلایی و تنگه بسفر که از بالای برج گالاتا قابل مشاهده است، لذت ببرند.

 10- تپه پیر لوتی استانبول ترکیه

(واقع در ایوپ، خلیج شاخ طلایی)

تپه پیر لوتی یک منطقه تفریحی و توریستی فوق العاده در ناحیه ایوپ (Eyup) است که یکی از مشهور ترین منظره های دیدنی را در منطقه شاخ طلایی استانبول دارد. تپه پیر لوتی برای توریست ها جای بسیار تماشایی می باشد و منظره های واقعا دیدنی دارد. تپه در ۵۵ متری از سطح دریا واقع شده است. نوشیدن چای یا قهوه ترکی در کافه تپه پیر لوتی و لذت بردن از صحنه های زیبای خلیج شاخ طلایی کاری فوق العاده است که تنها در تپه پیر لوتی می توانید انجام دهید.

مکانهای دیدنی در استانبول

مکانهای دیدنی در استانبول
مکانهای دیدنی در استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Untitled Document