حمل و نقل هوایی ترکیه

ترکیه از نظر حمل‌ و نقل مسافر و کالا، جایگاه ویژه‌ای در دنیا دارد. موقعیت جغرافیایی ترکیه، به دلیل قرار گرفتن در محل تلاقی دو قاره آسیا و اروپا و همچنین گذرگاه ارتباطی برای کشورهای حوزه دریای سیاه با دیگر کشورها، اهمیت فراوانی دارد.

۰۲۱-۸۶۰۲۵۸۰۴ ☎️
۰۲۱-۸۶۰۲۸۷۵۷ ☎️
۰۲۱-۸۸۴۷۵۵۸۳ ☎️
۰۲۱-۸۸۴۷۳۹۴۶ ☎️

آژانس همسفر ماه و ستاره

ترکیش ایرلاین

Amigo Gasht-Turkey42-2

Amigo Gasht-Turkey40

ترکیش ایرلاین (Turkish Airlines) در سال ۱۹۳۳ و به دستور آتاتورک، زیر نظر وزارت دفاع ترکیه آغاز به کار نمود. این شرکت در آن زمان بزرگترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه محسوب می‌شد. ترکیش ایرلاین به نقاط مختلف ترکیه و همچنین به اروپا، خاورمیانه، خاوردور، آفریقا و آمریکا پرواز دارد و همچنین پروازهایی نیز از شهرهای تهران، شیراز، تبریز و مشهد به ترکیه دارد.

فرودگاه های ترکیه

Amigo Gasht-Turkey39

Amigo Gasht-Turkey43-1

Amigo Gasht-Turkey41

ترکیه تا سال ۲۰۱۱ حدود ۱۰۰ فرودگاه داشته است. در بین فرودگاه‌های ترکیه، فرودگاه بین‌المللی آتاتورک در استانبول با ۳/۳۷ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۱، در رتبه سی‌ام جهان و  رتبه اول ترکیه قرار دارد. در حال حاضر، نزدیک به ۴۰ شرکت هوایی ترک و خارجی، فرودگاه‌های ترکیه را به نقاط دیگر جهان مرتبط می‌سازند.

هر روز پروازهای خطوط مختلف هوایی از ایران به ترکیه انجام می‌شود؛ البته در پروازها و شرکت‌های هوایی تغییراتی در طی زمان انجام می‌شود وبرای اطلاع از پروازها لازم است از سایت‌های فرودگاه‌ها. شرکت‌های هوایی استفاده کرد. همچنین پروازهایی هم به صورت فصلی و چارتر وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست