6 تا از بهترین مکان های دیدنی و تفریحی ترکیه

مکان های دیدنی ترکیه

ترکیه کشور تضادهاست، تاریخ این کشور ترکیبی از تاریخ دو قاره اروپا و آسیا می باشد که ترکیه پل بین آنها است. در طی چند قرن، سرزمینی که اکنون به آن ترکیه می گوییم، توسط امپراتوری های بیشماری دست به دست شد. در ترکیه انواع مختلفی از فرهنگ های مهم وجود دارد که میراث متنوعی را بوجود آورده اند و تا به امروز باقی مانده است. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید و می خواهید بدانید چه تجربه های منحصر بفردی در ترکیه می توانید داشته باشید، در اینجا شش نمونه از آنها را برایتان آورده ایم.

بازدید از بازار بزرگ استانبول ترکیه

بازار بزرگ واقع در شهر استانبول ترکیه یکی از بزرگترین بازار های دنیا می باشدکه 61 خیابان و بیش از 3000 هزار مغازه را به خود اختصاص داده است. روزانه بین250 هزار تا 400 هزار نفر، از بازار بزرگ استانبول دیدن می کنند و در سال 2014، دائما در صدر پربازدید ترین مقصد توریستی دنیا قرار داشته است. بازار بزرگ استانبول، در منطقه فاتح قرار دارد و ساخت بازار در سال 1455 همزمان با شروع سلطنت امپراتوری عثمانی، آغاز شد. امروزه بازدیدکنندگان و توریست هایی که از بازار بزرگ استانبول دیدن می کنند، می توانند هر چیزی که می خواهند را از بازار بخرند و چیزی که اغلب توریست ها از بازار بزرگ استانبول می خرند، قالیچه های معروف ترکی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بازار، این مطلب را مطالعه نمایید.

مسجد ایا صوفیا استانبول ترکیه

ایاصوفیا به معنی فضیلت مقدس، بنای تاریخی و بسیار معروفی در استانبول است که این اسم دقیقا برازنده آن است، چون یک مکان مقدس برای پیروان سه دین مهم ارتودوکس یونان، کاتولیک روم و اسلام می باشد. این مکان  از زمانی که به عنوان کلیسا در سال 360 پس از میلاد به روی عبادت کنندگان گشوده شد، یک پایگاه مهم دینی به شمار می آمد. در سال 1935، ایاصوفیه به یک مکان عمومی و موزه تبدیل شد و  توریست ها از کندوکاو در تاریخ و آثار به جا مانده در این اعجاز معماری لذت می برند.

مکان باستان شناسی تروا ترکیه

چون داستان معروف سقوط تروا، در اثر حماسی هومر به نام ایلیاد آمده، جاودانه شده است. پس از سقوط این شهر که زمانی شهر قدرتمندی بود، ویرانه هایی برجای ماند که خوشبختانه در سال 1870 باستان شناسی به اسم هاینریش شلیمن، این مکان تاریخی با قدمت چهار هزار ساله را دوباره کشف کرد. اگر یکی از طرفداران ادبیات حماسی باشید یا جز, کسانی باشید که از گشتن در میان ویرانه های تاریخی لذت می برند، شهر باستانی تروا  مکانی است که حتما باید از آن دیدن کنید.

کاپادوکیه ترکیه

کاپادوکیه، چشم انداز بی نظیری دارد که مانند آن را قبلا در جایی ندیده اید و  قله های سنگی افسانه ای به شکل عجیبی مثل دودکش از زمین بایر سربرآورده اند. منطقه کاپادوکیه، دارای تاریخ تمدن بشری خارق العاده ای است که با دورنمای آن مطابقت دارد و در زمان های بسیار دور، بومی های منطقه زمین را حفر می کردند تا خانه هایی بسازند و به سبک انسانهای غار نشین زندگی کنند. اگر به دنبال یک تجربه کاملا بی نظیر هستید، سفری به کاپادوکیه، مطمئنا چنین تجربه ای خواهد بود.

غذاهای ترکیه

غذاهای ترکی تا اندازه زیادی میراث فرهنگ عثمانی اند که تاثیراتی از غذاهای آسیای مرکزی، قفقاز، خاورمیانه، مدیترانه و شبه جزیره بالکان، در آنها به چشم می خورد. بسیاری از خوراک ها با استفاده از مخلوطی از ادویه جات معطر درست می شوند و محتویات غذا های محبوب و معروف ترکیه شامل بادمجان، دلمه های شکم پر، خورشت های سبزیجات، ماهی(ماهی کولی دریای سیاه)، کباب ها، مزه ها و خیلی از غذاهای دیگر می باشد. اگر طرفدار غذاهای یونانی، آسیایی و خاورمیانه ای هستید، حتما ترکیب خوشمزه غذاهای ترکی را دوست دارید.

ساحل آنتالیا ترکیه

اگر می خواهید دامنه وسیع تری از ترکیه را بشناسید، حتما سفری به سواحل آنتالیا داشته باشید. جاهای اندکی در دنیا هستند که مثل ترکیه می توانید در آنها چنین منظره ای با زیبایی خالص(محض) از عجایب تاریخی را پیدا کنید. اگر در یکی از هتل های درجه یک و معروف یا در بلندی کوههای پشت این نوار زیبای ساحلی باشید، در همه جا فقط یک منظره از آبهای نیلگون را می بینید و حالا می فهمید که چرا ترک ها ساحل آنتالیا را ساحل فیروزه می نامند. با داشتن گزینه های دیدنی زیادی برای داشتن تجربه های هیجان انگیز و بی نظیر، به راحتی می فهمید که ترکیه یک مقصد محبوب گذراندن تعطیلات برای هر نوع گردشگری می باشد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
بهترین تفریحات ترکیه
Author Rating
51star1star1star1star1star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Untitled Document تماس لحظه آخری