مسجد ایاصوفیه استانبول

مسجد ایاصوفیه استانبول یکی از مکان های دیدنی استانبول است که از شگفتی های معماری در طول تاریخ می باشد که تا به امروز نیز باقی مانده است. مسجد ایاصوفیه استانبول جایگاه مهمی در معماری جهان دارد و یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری استانبول می باشد. چنانچه در تور استانبول به دنبال بازدید از مسجد ایاصوفیه استانبول می باشید، با ما در ارتباط باشید.

استانبول یکی از کلان شهرهای بزرگ جهان است که حدود 1000 سال قبل از میلاد مسیح بنا شده است. جاذبه های گردشگری استانبول، دیدنی های استانبول، مکان های تاریخی استانبول، مراکز خرید استانبول و تفریحات استانبول موجب گردیده تا امروزه تور استانبول بعنوان یکی از پر استقبال ترین تورهای گردشگری به شمار آید.

Amigo Gasht-Turkey116-2
مسجد ایاصوفیه استانبول بزرگترین کلیسای ساخته شده توسط امپراتوری روم شرق در استانبول می باشد که سه بار در همان محل ساخته شده است. هنگامی که مسجد ایاصوفیه استانبول برای اولین بار ساخته شده بود، آن را کلیسای بزرگ نامگذاری کردند. با این حال، پس از قرن پنجم، آن را به عنوان مسجد ایاصوفیه (حکمت مقدس) نامیدند. در دوره بیزانس استانبول، در مسجد ایاصوفیه استانبول حاکمان تاج گذاری کردند، و آن را نیز به بزرگترین کلیسای جامع شهر تبدیل کردند.

ساعت بازدید از مسجد ایاصوفیه استانبول در زمستان از 09.00 الی 17.00 (تا ساعت 16 اجازه ورود داده می شود). ساعت بازدید از مسجد ایاصوفیه استانبول در تابستان از 09.00 الی 19.00 (تا ساعت 18 اجازه ورود داده می شود).

آدرس مسجد ایاصوفیه استانبول: سلطان احمد، میدان ایاصوفیه.
سایت مسجد ایاصوفیه استانبول : www.ayasofyamuzesi.gov.tr/en

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری