حمل و نقل هوایی ترکیه

ترکیه از نظر حمل‌ و نقل مسافر و کالا، جایگاه ویژه‌ای در دنیا دارد. موقعیت جغرافیایی ترکیه، به دلیل قرار گرفتن در محل تلاقی دو قاره آسیا و اروپا و همچنین گذرگاه ارتباطی برای کشورهای حوزه دریای سیاه با دیگر کشورها، اهمیت فراوانی دارد.

ترکیش ایرلاین

Amigo Gasht-Turkey42-2

Amigo Gasht-Turkey40

ترکیش ایرلاین (Turkish Airlines) در سال 1933 و به دستور آتاتورک، زیر نظر وزارت دفاع ترکیه آغاز به کار نمود. این شرکت در آن زمان بزرگترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه محسوب می‌شد. ترکیش ایرلاین به نقاط مختلف ترکیه و همچنین به اروپا، خاورمیانه، خاوردور، آفریقا و آمریکا پرواز دارد و همچنین پروازهایی نیز از شهرهای تهران، شیراز، تبریز و مشهد به ترکیه دارد.

فرودگاه های ترکیه

Amigo Gasht-Turkey39

Amigo Gasht-Turkey43-1

Amigo Gasht-Turkey41

ترکیه تا سال 2011 حدود 100 فرودگاه داشته است. در بین فرودگاه‌های ترکیه، فرودگاه بین‌المللی آتاتورک در استانبول با 3/37 میلیون مسافر در سال 2011، در رتبه سی‌ام جهان و  رتبه اول ترکیه قرار دارد. در حال حاضر، نزدیک به 40 شرکت هوایی ترک و خارجی، فرودگاه‌های ترکیه را به نقاط دیگر جهان مرتبط می‌سازند.

هر روز پروازهای خطوط مختلف هوایی از ایران به ترکیه انجام می‌شود؛ البته در پروازها و شرکت‌های هوایی تغییراتی در طی زمان انجام می‌شود وبرای اطلاع از پروازها لازم است از سایت‌های فرودگاه‌ها. شرکت‌های هوایی استفاده کرد. همچنین پروازهایی هم به صورت فصلی و چارتر وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Untitled Document تماس لحظه آخری