بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول یا گرند بازار استانبول یکی از بازارهای استانبول می باشد که بسیار پرطرفدار می باشد و گردشگران زیادی را بصورت سالانه به سمت خود می کشاند. بازار بزرگ استانبول که بازاری سرپوشیده است به زبان ترکی کاپالی چارشی (به معنای بازار سرپوشیده) نامیده می‌شود. گرند بازار استانبول در قرن 15 میلادی (سال 1461) به دستور سلطان محمد ساخته شده است.

Main Entrance Grand Bazaar

Amigo Gasht-Turkey130

بازار بزرگ استانبول یا گرند بازار استانبول در طول سال پذیرای مسافرانی است که تور استانبول را برای سفرشان انتخاب میکنند. بر اساس آمار سالیان اخیر، گرند بازار استانبول از نظر میزان بازدید از مکان‌های تاریخی معروف دنیا مانند اهرام ثلاثه مصر، تاج محل هندوستان و موزه بریتانیا نیز بازدیدکننده بیشتری دارد.

Amigo Gasht-Turkey128

در بازار بزرگ استانبول علاوه بر محصولات کشور ترکیه، محصولاتی از ایران نظیر زعفران و قالی ابریشم نیز ارایه می گردد که بسیار هم مورد استقبال قرار می گیرد و مشتریان خاص خود را دارد.

Amigo Gasht-Turkey125

بازار بزرگ استانبول در نزدیکی میدان بایزید استانبول واقع شده و درب اصلی آن در مجاورت درب اصلی دانشگاه استانبول قرار دارد.

Amigo Gasht-Turkey124

در بازار بزرگ استانبول بیش از 3500 مغازه وجود دارد که در زمینی به مساحت 45 هزار متر مربع گسترانیده شده است. در بازار بزرگ استانبول بیش از بیست هزار نفر مشغول به کار می باشند و بازار در تمامی فصولی سال مشتریان پر تعدادی را دارا می باشد.

Amigo Gasht-Turkey126

Amigo Gasht-Turkey127

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما